Aegon sponsorem Lang Langa

Lang Lang jest przedstawicielem młodego pokolenia pianistów i chopinistów, zdobywającym coraz większe uznanie melomanów na całym świecie. Jego koncert otwierał Olimpiadę w Pekinie.

7 i 8 stycznia 2010 roku w warszawskiej Filharmonii Narodowej, odbędą się koncerty tego chińskiego wirtuoza fortepianu, inaugurujące obchodzony w Polsce „Rok Chopinowski”.

Lang Lang uczestniczył w różnych muzycznych wydarzeniach o światowej randze: koncercie inaugurującym Mistrzostwa Świata w piłce nożnej na Stadionie Olimpijskim w Monachium (2006), oraz w „Koncercie dla Europy” w wiedeńskim Pałacu Schönbrunn (2005), gdzie zagrał z Orkiestrą Filharmoników Wiedeńskich pod batutą Zubina Mehty.

Lang Lang jednym z pierwszych chińskich pianistów zaproszonym do wspólnych występów z Filharmonikami Berlińskimi, Wiedeńskimi i najlepszymi orkiestrami amerykańskimi. Współpracował z najsłynniejszymi dyrygentami świata. Grupa Aegon ma zaszczyt wspierać karierę  tego uzdolnionego pianisty.

Aegon kierując się odpowiedzialnością korporacyjną, wspiera różnego rodzaju inicjatywy i instytucje. W tym roku Aegon w Polsce we współpracy z Fundacją Tygodnika Polityka, organizatorem akcji „Zostańcie z nami! 2009”, był fundatorem stypendiów dla wybitnych, młodych naukowców. Laureaci  wybrani zostali w drodze konkursu przez Kapitułę ustanowioną przez Zarząd FUNDACJI, spośród wybitnych przedstawicieli nauki.