Start kampanii „Zostaję z OFE”

W ostatnich tygodniach w prasie i telewizji szeroko komentowane były propozycje rządowe w sprawie zmian w systemie emerytalnym. Zamęt informacyjny, który temu towarzyszył, zwiększył niepewność Polaków do przyszłości własnych emerytur.

W naszej opinii przyszłość systemu emerytalnego to kwestia ogólnogospodarcza i ogólnospołeczna, w której powinna odbywać się rzetelna debata. Uważamy, że Polacy powinni zyskać wiedzę na temat funkcjonowania systemu emerytalnego i na tej podstawie dokonać świadomego wyboru. Postanowiliśmy, że nie pozostaniemy bierni. Wraz z innymi towarzystwami emerytalnymi oraz Konfederacją Lewiatan przygotowaliśmy kampanię edukacyjną, której celem jest uświadomienie Polakom, jak ważne jest utrzymanie dwufilarowego systemu emerytalnego. Chcemy wyjaśnić, jaki wpływ na przyszłe emerytury ma pierwszy i drugi filar, po to by każdy potrafił sam ocenić rządowe propozycje zmian oraz mógł świadomie wybrać najlepsze dla niego rozwiązanie.

Kampania rusza 4 listopada i potrwa do 15 grudnia. Przekaz reklamowy ma charakter edukacyjny – promuje ideę oszczędzania na emeryturę w II filarze w OFE. Spoty emitowane będą w kanałach TVP, TVN i Polsatu oraz w stacjach tematycznych. Kampania telewizyjna wsparta będzie działaniami w Internecie oraz będzie miała dedykowaną specjalną stronę internetową www.zostajezofe.pl. Będzie to kampania bardzo ważna społecznie, dlatego w jej realizację włączyły się wszystkie PTE działające na rynku.  

Zarząd AEGON PTE S.A.
Rafał Markiewicz
Dorota Dziugiełł
Roman Danielak