Aegon PTE przejmuje zarządzanie Nordea OFE

Aegon PTE S.A., zarządzające otwartym funduszem emerytalnym Aegon OFE, poinformowało dziś o podpisaniu umowy, zgodnie z którą przejmie zarządzanie funduszem emerytalnym zarządzanym obecnie przez Nordea PTE S.A.

– Jestem bardzo zadowolony z porozumienia, które pozwoli nam przejąć zarządzanie funduszem emerytalnym Nordea. Transakcja ta pomoże nam w udoskonalaniu jakości obsługi klientów oraz w umocnieniu naszej pozycji na rynku, a po jej sfinalizowaniu dotychczasowi klienci Nordea OFE dołączą do grona klientów Aegon w Polsce i będą mogli korzystać z profesjonalnej obsługi oferowanej przez Grupę Aegon – komentuje Michał Biedzki, przewodniczący Rady Nadzorczej Aegon PTE S.A.

– Celem transakcji jest zapewnienie klientom odpowiedniej jakości usług w nadchodzących latach. Aegon oraz Nordea skupią się na optymalizacji możliwości inwestycyjnych połączonych funduszy, aby zapewnić klientom stabilne i atrakcyjne wyniki inwestycyjne. Transakcja ta finalizuje plan zbycia przez Grupę Nordea jednostek biznesowych w Polsce bezpośrednio obsługujących klientów i skoncentrowania się na bazowych rynkach – mówi Claus Stoltenborg, Przewodniczący Rady Nadzorczej Nordea PTE S.A.

Aegon PTE S.A. według danych KNF na koniec kwietnia 2016 r. zarządzało aktywami o wartości 5,9 mld zł i obsługiwało łącznie 919 tys. członków funduszu. Z kolei Nordea OFE zarządzało aktywami o wartości 6,6 mld zł oraz obsługiwało 987 tys. klientów.

Po zakończeniu procesu integracji funduszy Aegon PTE S.A. będzie zarządzało aktywami netto o łącznej wartości 12,4 mld zł, zajmując pod tym względem 4. pozycję wśród otwartych funduszy emerytalnych działających w Polsce (według danych KNF na koniec kwietnia 2016 r.).

Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie odpowiednich zgód instytucji nadzoru.