Program finansowania edukacji w Aegon

Aegon wprowadził do oferty „Aegon Program Finansowania Studiów +u0022 – produkt stworzony z myślą o gromadzeniu kapitału na studia dziecka na wymarzonej uczelni w Polsce lub za granicą.

Badania wskazują, że zdecydowana większość Polaków chce, aby ich dzieci kończyły studia wyższe na poziomie magisterskim. Edukacja dzieci to jedna z najważniejszych potrzeb współczesnych rodzin, z którą jednak wiążą się spore wydatki.

Decydując się na nowy produkt edukacyjny „Aegon Program Finansowania Studiów +”, klient może wybrać wysokość sumy ubezpieczenia oraz okres trwania umowy, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i możliwościami. Do wyboru jest 7 pakietów o sumie ubezpieczenia odpowiadającej kosztom 5-letnich studiów w wybranym wariancie, w zależności od tego czy planujemy w przyszłości posłać dziecko na studia darmowe czy bezpłatne, oraz tego czy będzie ono studiować w kraju czy zagranicą.

Rozpoczęcie systematycznego oszczędzania odpowiednio wcześnie znacznie ułatwia zgromadzenie potrzebnych środków. Nowy produkt Aegon to umożliwia. Dodatkowo, dzięki ochronie ubezpieczeniowej, klient ma gwarancję, że nawet w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych jego dziecko otrzyma pieniądze na studia.
Wysokość składki zależy od wybranego pakietu ubezpieczenia oraz czasu trwania umowy. Pakiety dostępne są już od 208 zł miesięcznie, a maksymalna suma ubezpieczenia może wynosić aż 750 tys. zł, co powinno wystarczyć na pokrycie kosztów studiów na najlepszych uczelniach na świecie. Jeśli koszty studiów lub utrzymania wzrosną, klient ma możliwość odpowiedniego dopasowania polisy do realnych kosztów poprzez indeksację sumy ubezpieczenia.