Aegon inwestuje w Phinance i rozwija dystrybucję

Aegon TUnŻ S.A. podpisało umowę, na podstawie której nabędzie 49% akcji Phinance S.A. – wiodącej firmy pośrednictwa finansowego oferującej ubezpieczenia życiowe i majątkowe, kredyty hipoteczne i konsumpcyjne oraz produkty inwestycyjne.

Phinance to jeden z największych niezależnych pośredników finansowych w Polsce. Działa na rynku finansowym od 2002 roku. Współpracuje z 45 wiodącymi instytucjami finansowymi w Polsce, w tym z ubezpieczycielami, bankami, oraz towarzystwami funduszy inwestycyjnych. Ponad 600 doradców Phinance obsługuje klientów poprzez 32 oddziały w największych miastach na terenie całego kraju.

W obliczu szybko zmieniających się regulacji i wyzwań związanych z cyfrową rewolucją chcemy naszym klientom zapewnić szeroki i wygodny dostęp do usług. Jednocześnie rozumiemy, że wielu klientów wciąż oczekuje pomocy zaufanego i niezależnego doradcy przy podejmowaniu ważnych decyzji finansowych. Dlatego inwestujemy w spółkę, która naszym zdaniem ma olbrzymi potencjał rozwoju – mówi Marc van der Ploeg, kierujący Aegon w Polsce.

Inwestycja w Phinance jest potwierdzeniem planów dalszego rozwoju Grupy Aegon w Polsce w zakresie zwiększania skali dystrybucji. Dzięki tej transakcji Aegon zyskuje dostęp do sieci profesjonalnych doradców oferujących szeroki wachlarz produktów finansowych. Dzięki kapitałowemu wsparciu ze strony Aegon, grupy finansowej obecnej na ponad 20 rynkach na świecie, możliwy będzie szybszy rozwój Phinance wspierany poprzez międzynarodowe doświadczenie i know-how.

Phinance to ważny partner biznesowy, z którym Aegon współpracuje od 2006 roku. Dzięki wieloletniej współpracy mieliśmy okazję poznać filozofię i model biznesowy Phinance. Mamy ogromny szacunek dla osób, które stworzyły tę organizację od podstaw i z sukcesami zarządzają nią na bardzo konkurencyjnym rynku. Doceniając wieloletnie doświadczenie tej spółki w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, postanowiliśmy zaangażować się w jej dalszy rozwój. W Aegon wierzymy w partnerstwo biznesowe oraz wysoko cenimy kompetencje obecnego zespołu zarządzającego Phinance, w związku z czym chcemy utrzymać obecny charakter firmy, jako niezależnego pośrednika finansowego – dodaje Jan Zimowicz, członek zarządu Aegon TUnŻ odpowiedzialny za transakcję.

Rynek pośrednictwa finansowego w Polsce się profesjonalizuje i jest to kierunek, od którego nie ma odwrotu. Rosnące wymagania rynkowe i regulacyjne powodują, że bariery wstępu są coraz wyższe. Najbliższe lata na rynku usług finansowych będą czasem silnych, dużych i profesjonalnych podmiotów. Naszą ambicją jest dalsze kreowanie tego rynku poprzez konsekwentne stawianie klienta w centrum uwagi i zapewnienie mu wygodnego dostępu do szerokiej oferty starannie wyselekcjonowanych rozwiązań. Jestem przekonana, że zaangażowanie kapitałowe Aegon w naszą firmę pomoże nam rozwijać innowacyjne produkty i usługi finansowe, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby naszych klientów. Mamy pomysły na dalszy rozwój, które – dzięki zaangażowaniu i wsparciu Aegon – mają zdecydowanie większe szanse na realizację – mówi Olga Jacek, prezes zarządu Phinance S.A.