Aegon znów poszerza ofertę ubezpieczeń zdrowotnych

Po dodatkowym ubezpieczeniu na wypadek poważnego zachorowania, Aegon wprowadził kolejne rozszerzenie swojej oferty ubezpieczeń zdrowotnych – polisę na wypadek pobytu w szpitalu.

W Polsce co roku z leczenia szpitalnego korzysta około 8 milionów osób, a przeciętna długość pobytu w szpitalu to 5 dni. W tym czasie chorzy mają niższe dochody, rosną też ich wydatki na leczenie. Ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji jest sposobem na otrzymanie środków, które zrekompensują uszczuplenie dochodów oraz wzrost kosztów na leczenie i późniejszy powrót do zdrowia.

Nowe ubezpieczenie Aegon obejmuje pobyt w szpitalu zarówno w wyniku nieszczęśliwego wypadku (w wariancie podstawowym) jak i w razie choroby (w wariancie rozszerzonym), a więc większość powodów, z których można znaleźć się w szpitalu. Świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu, zgodnie z wyborem ubezpieczonego, wynosi od 100 do nawet 500 zł. Nowością jest też świadczenie za odbycie cyklu chemio- lub radioterapii. W takim przypadku można liczyć na świadczenie w wysokości do 2500 zł za cykl bez względu na rodzaj wykrytego nowotworu. Odpowiedzialnością objętych jest aż 6 cykli chemio- lub radioterapii w okresie umowy ubezpieczenia.

Kolejnym atutem nowego ubezpieczenia jest szeroki pakiet assistance w okresie hospitalizacji i po jej zakończeniu. Obejmuje on m.in. pomoc domową, opiekę nad dziećmi, konsultacje specjalistyczne oraz drugą opinię medyczną.

Więcej o nowym ubezpieczeniu