Andrzej Płachta dołącza do zarządu Aegon Polska

Do zespołu Aegon Polska dołączył Andrzej Płachta, obejmując funkcję Członka Zarządu Aegon TUnŻ oraz Aegon Services. Z ramienia zarządu będzie nadzorował obszary operacji oraz IT.

– Instytucje finansowe stoją przed wyzwaniami związanymi z koniecznością stabilnego wzrostu przy jednoczesnym zachowaniu efektywności operacyjnej. Jednocześnie, dzięki rozwojowi wiedzy, kompetencji oraz nowych technologii informatycznych, wciąż pojawiają się nowe szanse rozwoju biznesu. Jestem przekonany, że Andrzej wesprze nas swoim ogromnym doświadczeniem w tych obszarach – mówi Marc van der Ploeg, prezes zarządu Aegon Polska.


Andrzej Płachta ma 30-letnie doświadczenie zawodowe, z czego ponad 19 lat w instytucjach finansowych. Ma wszechstronne doświadczenie z zakresu zarządzania, kierowania projektami oraz optymalizacji procesów biznesowych (m.in. metodyką Six Sigma). Swoją karierę rozpoczął w 1989 roku w Polskiej Akademii Nauk. Od 1992 do 1999 był związany z firmą biotechnologiczną Millipore Corporation w Polsce i Francji, gdzie zajmował się sprzedażą i zarządzaniem europejskim oddziałem Rapid Micro Business. W latach 2000-2010 pracował w ING Nationale-Nederlanden, gdzie zajmował m.in. stanowiska dyrektora departamentu obsługi klientów, dyrektora departamentu produktów i procesów, dyrektora pionu zarządzania potrzebami biznesowymi i projektami oraz dyrektora programu Lean Six Sigma. W latach 2010-2018 był wiceprezesem i partnerem zarządzającym w Money Makers S.A., gdzie odpowiadał za IT, operacje, audyt wewnętrzny, finanse, ryzyko i administrację, a później także za proces przekształcenia z Domu Maklerskiego w TFI. Po przejęciu Money Makers TFI S.A. przez Alior Bank od 2018 roku był wiceprezesem Alior TFI. Andrzej jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, na którym ukończył biologię molekularną.