Michał Jakubowski Dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego w Aegon

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko Dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie na nim odpowiedzialny m.in. za rozwój oferty i zbudowanie sieci sprzedaży dla klientów korporacyjnych.

W segmencie ubezpieczeń grupowych dostrzegliśmy szansę na wykorzystanie potencjału i zwiększanie naszego udziału w rynku ubezpieczeń na życie – stąd decyzja o rozpoczęciu prac nad budową nowej linii biznesowej skierowanej do klientów korporacyjnych – mówi Marc van der Ploeg, prezes zarządu Aegon PolskaMamy nadzieję, że duże doświadczenie Michała i doskonała znajomość rynku ubezpieczeń grupowych pomoże nam przygotować atrakcyjną, wyróżniającą się na rynku ofertę i zbudować zespół o wysokich kompetencjach w sprzedaży korporacyjnej.

Michał Jakubowski ma ponad 23-letnie doświadczenie zawodowe w branży finansowej, z czego prawie 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą produktów dla klientów korporacyjnych, w tym m.in. polis grupowych na życie. Przed dołączeniem do Aegon Michał Jakubowski pracował w Nationale Nederlanden, gdzie jako Dyrektor Departamentu Klienta Korporacyjnego i Partnerów Zewnętrznych odpowiadał za sprzedaż ubezpieczeń grupowych na życie przez wszystkie kanały oraz sprzedaż ubezpieczeń indywidualnych przez kanały zewnętrzne. Wcześniej kierował sprzedażą ubezpieczeń grupowych m.in. w UNIQA oraz w AXA Polska, był też Wiceprezesem zarządu ds. sprzedaży w FinLife TUnŻ S.A., zarządzał również jako współwłaściciel i Prezes Zarządu ogólnopolską kancelarią brokerską MGM Brokers. Michał Jakubowski jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego.