Raport o kosztach studiów

Aegon opublikował siódmą już edycję raportu „Koszty studiowania w Polsce i za granicą”. Staramy się pomóc przyszłym studentom i ich opiekunom w podjęciu kluczowych dla ich przyszłości decyzji.

Rynek pracy nieustannie się zmienia, a wraz z nim zmienia się zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin. Warto więc uważnie śledzić aktualne trendy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotną decyzją jest wybór kierunku studiów oraz jak duży może to mieć wpływ na finanse rodziny przyszłego studenta.

Dlatego już po raz siódmy zebraliśmy kompleksowe dane na temat najpopularniejszych kierunków studiów, najlepszych uczelni w Polsce i na świecie wraz z zestawieniem kosztów związanych z nauką.

W raporcie ponownie zaprezentowaliśmy aktualne zestawienie najlepszych uczelni polskich i zagranicznych oraz koszty utrzymania w największych ośrodkach akademickich w Polsce oraz w krajach najczęściej wybieranych przez Polaków chcących studiować poza granicami, czyli w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

Pobierz i przeczytaj pełną wersję raportu