Aegon i Signal Iduna nawiązują strategiczną współpracę

Aegon wraz Signal Iduna połączyły siły i przygotowują wspólnie nową ofertę grupowych ubezpieczeń na życie. Obie firmy podpisały właśnie list intencyjny w sprawie nawiązania strategicznej współpracy w formie koasekuracji.

Celem porozumienia zawartego przez Aegon i Signal Idunę jest przygotowanie wspólnej oferty w zakresie grupowych ubezpieczeń na życie oraz współpraca przy oferowaniu grupowych ubezpieczeń zdrowotnych. Będzie to unikalna na polskim rynku współpraca, w którym produkty będą przygotowane wspólnie przez obie firmy ubezpieczeniowe w formie koasekuracji.

Aegon oferuje ubezpieczenia na życie, rozwiązania inwestycyjne oraz ubezpieczenia majątku klientów indywidualnych. Ma również silną pozycję na rynku emerytalnym, zarządzając czwartym co do wielkości otwartym funduszem emerytalnym. Signal Iduna jest silnym graczem w obszarze ubezpieczeń zdrowotnych, ubezpieczeń życiowych oraz turystycznych. Działa na polskim rynku od przeszło 17 lat.

Obszar ubezpieczeń korporacyjnych jest głównym aspektem zainteresowania Signal Iduna. W obszarze tym mamy już wypracowane ciekawe rozwiązania w zakresie produktów zdrowotnych, a współpraca z Aegonem pozwoli wymienić się doświadczeniami w zakresie grupowych ubezpieczeń na życie. Współpraca w formule koasekuracji to niespotykany model na polskim rynku ubezpieczeniowym. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli to zrealizować z takim partnerem jak Aegon i udowodnić, że razem możemy więcej – komentuje Adam Malinowski, wiceprezes zarządu polskich spółek Signal Iduna.

– Dostrzegamy potencjał dalszego wzrostu rynku grupowych ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń zdrowotnych. Przygotowanie oferty dla klientów korporacyjnych wpisuje się w naszą strategię rozwoju na polskim rynku. Chcemy sukcesywnie rozwijać linię produktów chroniących życie i zdrowie. Mając świadomość silnej konkurencji w tym segmencie rynku, zdecydowaliśmy się na współpracę z doświadczonym partnerem, jakim jest Signal Iduna. Dzięki ścisłej współpracy i wzmocnieniu naszego zespołu czołowymi specjalistami z rynku, chcemy zaproponować klientom i partnerom wyróżniającą się ofertę zarówno pod względem zakresu ubezpieczenia oraz poziomu digitalizacji procesu zawarcia i obsługi umowy – mówi Jan Zimowicz, członek zarządu Aegon Polska.