Aegon wyróżniony za program Silver Starters

Kapituła konkursu Instytucja Roku wyróżniła najlepsze inicjatywy społecznie firm finansowych. Wśród nich znalazł się projekt Silver Starters zorganizowany przez Aegon we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Banki i towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej zwracają uwagę na społeczny wymiar swojej działalności. Spośród przesłanych raportów ze zrealizowanych działań CSR kapituła konkursu wyróżniła najlepsze. Wśród zgłoszonych projektów dominowały działania w ramach wolontariatu pracowniczego, imprez biegowych i edukacji finansowej. Ponadto do oceny zgłoszono projekty dotyczące akcji krwiodawstwa, usuwania barier, wsparcia domów dziecka, ośrodków i szpitali, wsparcia kultury, pracowników, działań na rzecz ochrony środowiska, wsparcia studentów, sportowców, edukacji społecznej, wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz określonych grup społecznych.

Program Silver Starters organizowany jest przez Aegon we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Jest skierowany do osób, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia i chcą zdobyć wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Aegon został partnerem tego projektu, bo zgodnie z misją firmy chce „pomagać klientom zabezpieczyć przyszłość finansową przez całe życie”.

Więcej informacji o nagrodzie oraz wszystkich wyróżnionych inicjatywach można znaleźć na stronie instytucjaroku.pl