Grupa VIG finalizuje zakup polskich spółek Aegon

Vienna Insurance Group (VIG) łączy siły z Aegon w Polsce – przejęcie polskich spółek Aegon przez VIG zostało sfinalizowane.

VIG jest wiodącą grupą ubezpieczeniową w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ponad 50 towarzystw ubezpieczeniowych i funduszy emerytalnych w 30 krajach tworzy Grupę o wieloletniej tradycji, silnych markach i bliskich relacjach z klientami.

W Polsce, która jest dla nas szczególnie ważnym rynkiem, działamy od 1998 roku. Kładziemy coraz większy nacisk na działalności emerytalną i życiową, a w tym zakresie nasze polskie spółki oferują swoim klientom optymalne rozwiązania. Razem stworzymy silną organizację opartą na utalentowanych pracownikach, którzy nadal będą koncentrować się na potrzebach klientów. Serdecznie witamy wszystkich klientów i współpracowników Grupy VIG – mówi Elisabeth Stadler, CEO Vienna Insurance Group.

W Polsce Aegon w części życiowej wniesie do portfela ubezpieczeń VIG Polska ok. 393,6 mln złotych składek przypisanych brutto, 1,83 proc. udziału w rynku i blisko 44 tys. klientów (dane na koniec 2022 roku). Natomiast łączne aktywa netto Aegon PTE wynoszą niemal 13,5 mld złotych. Towarzystwo zarządza czwartym, co do wielkości OFE na rynku, który ma blisko 1,7 mln członków (stan na koniec 2022 roku).

Zamknięcie transakcji nie wpływa na polisy i nie powoduje żadnych zmiany w umowach klientów.

Co na pewno się nie zmieni?

  • dotychczasowe umowy pozostają bez zmian,
  • sprzedaż i odnawianie umów ubezpieczenia odbywa się na dotychczasowych warunkach,
  • bez zmian pozostaje sposób obsługi i kanały kontaktu dla zawartych umów.

Czy jest coś, co musisz zrobić w związku z tą zmianą?

Nasi klienci nie muszą nic robić w związku z powyższą zmianą.

Jak można się z nami skontaktować?

W przypadku pytań lub wątpliwości jesteśmy dostępni za pośrednictwem naszych standardowych kanałów obsługi klienta, które znajdują się w zakładce Kontakt.