Nowa umowa dodatkowa w Aegon

Aegon poszerza swoją ofertę zdrowotnych umów dodatkowych i wprowadza nowy produkt – Aegon Optimum. Dodatkowe ubezpieczenie obejmuje choroby nowotworowe i choroby układu krążenia, czyli najczęściej występujące poważne zachorowania.

Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek nowotworów i chorób układu krążenia Aegon Optimum obejmuje aż 87 różnych rodzajów nowotworów złośliwych, takich jak nowotwory piersi, jelita grubego czy płuc. W zakresie znajdują się także choroby serca oraz naczyń mózgowych. Ponadto na wypłatę świadczenia możemy liczyć w razie operacji – również tych wykonywanych przy użyciu metod małoinwazyjnych – zastawki serca oraz wszczepienia by-passów.

Jak prognozuje Polski Zakład Higieny oraz Komisja Europejska liczba osób zapadających na choroby serca oraz nowotwory będzie sukcesywnie rosła. Jednocześnie coraz mniej osób będzie umierać z powodu tych chorób, ale więcej chorować przewlekle i wymagać leczenia, które kosztuje*.

Każdy z nas może poważnie zachorować, co niesie ze sobą wydatki na leczenie. Koszty pojawiają się nagle i są nieplanowane. Często o ich skali dowiadujemy się dopiero w trakcie leczenia. Nasz produkt jest zaprojektowany tak, aby był dostępny dla każdego, kto potrzebuje ochrony na wypadek najczęstszych poważnych zachorowań, a jednocześnie oczekuje niewygórowanej składki za taką ochronę – mówi Magdalena Maciejewska z Działu Rozwoju Produktów Aegon.

Umowa ubezpieczenia Aegon Optimum zawierana jest na 5 lat i jest umową dodatkową do głównej polisy. Polisę może kupić osoba w wieku od 18 do aż 71 lat, a ochrona może być kontynuowana do 75 roku życia ubezpieczonego. Suma ubezpieczenia mieści się w kwotach od 25 tys. do 200 tys. zł. Jednym z wyróżników Aegon Optimum jest uproszczony proces zawarcia umowy.

Aegon Optimum przeznaczony jest dla osób, które potrzebują prostego produktu obejmującego najczęstsze choroby i procedury. Natomiast dla tych, którzy oczekują ochrony także w zakresie rzadkich zachorowań, Aegon ma w ofercie kompleksowe dodatkowe ubezpieczenie na wypadek poważnych zachorowań.

Kontakt dla mediów:
Agata Wiśniewska – rzeczniczka prasowa, agata.wisniewska@aegon.pl, tel. 604 52 08 92

* Raport „Koszty leczenia w Polsce”