Wznowienie UFK – AEGON Akcji Rosyjskich na nowych zasadach

Informujemy, że z dniem 29 marca 2023 r. fundusz UFK – AEGON Akcji Rosyjskich (PLN) wznawia działalność na nowych zasadach.

Zarządzający funduszem Aegon Russia Equity Investment Fund zdecydował o rozdzieleniu aktywów płynnych od niepłynnych. Aktywa płynne to środki lokowane przede wszystkim w instrumenty finansowe z rynków rozwiniętych oraz wschodzących, w każdym jednak przypadku z wyłączeniem Rosji oraz innych aktywów objętych sankcjami. Natomiast aktywa niepłynne obejmują inwestycje objęte sankcjami, w szczególności z rynku rosyjskiego.

Co to oznacza?

  • fundusz będzie posiadać wyłącznie aktywa płynne, co daje możliwość dokonywania transakcji w ramach tego UFK;
  • niepłynna część portfela zostanie alokowana na dodatkowym UFK technicznym (UFK – AEGON Akcji Rosyjskich – rachunek techniczny aktywów zawieszonych (PLN)); – bez możliwości dokonywania transakcji w ramach tego UFK.

Fundusz Aegon Russia Equity Investment Fund zmienił też nazwę na VIG Russia Equity Investment Fund. W związku z tym planowana jest zmiana nazwy wymienionych wyżej UFK, o czym poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 -18.00 pod numerami: 801 300 900 lub +48 22 592 10 00. Można się z nami skontaktować także mailowo na adres: kontakt@aegon.pl.