Raport o kosztach studiów – 11. edycja

Aegon publikuje 11. edycję raportu „Koszty studiowania w Polsce i za granicą”. Materiał jest przewodnikiem dla wszystkich tych, którzy rozważają swoją przyszłość zawodową lub chcą pomóc młodym ludziom znaleźć właściwą ścieżkę kariery.

Publikacją wspieramy młodych ludzi w znalezieniu równowagi między swoimi pasjami a realnymi perspektywami zawodowymi, a także prezentujemy trendy w preferencjach studentów jeśli chodzi o wybór kierunku i uczelni wyższej. Zachęcamy do tego, żeby nie tylko sprawdzić ile kosztuje edukacja, ale jakie też daje perspektywy na przyszłość. Rynek pracy nieustannie się zmienia, a wraz z nim zmienia się zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin, dlatego warto więc uważnie śledzić aktualne trendy.

Raport zawiera analizę najpopularniejszych kierunków studiów, perspektyw zatrudnienia oraz zarobków. Zebraliśmy też aktualne informacje na temat kosztów studiowania, w których uwzględniamy opłaty za studia oraz codzienne koszty utrzymania studenta w Polsce, USA, Danii, Holandii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Dodatkowo tym roku postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć kierunkom medycznym.

Zapraszamy do lektury.

Raport o kosztach studiów