PPK w pigułce

W co inwestować pieniądze, by uzyskać jak największy zysk? Czy istnieją jakieś proste i sprawdzone sposoby, które sprawdzą się także dla osób zupełnie początkujących?

ppk w pigułce

 

Główne zalety

  • Długoterminowe oszczędzanie
  • Dobrowolny udział i możliwość rezygnacji
  • Ulga podatkowa od zysków kapitałowych
  • Wypłata bez potrąceń po ukończeniu 60 lat
  • W przypadku choroby wypłata bez potrąceń

Jak to działa?


Dobrowolny udział
Udział w PPK jest dobrowolny dla pracowników i obligatoryjny dla pracodawców. Nie musisz decydować się na udział w programie od razu, możesz do niego przystąpić w dowolnym momencie. Możesz też w każdym momencie zrezygnować z dokonywania wpłat do PPK.

Osoba, która posiada niewielkie oszczędności, może je ulokować w różnych miejscach. Najprostszym rozwiązaniem jest ulokowanie środków finansowych na koncie oszczędnościowym. Nie jest to jednak najlepszy pomysł, wówczas, gdy zależy nam na szybkim zwiększeniu kapitału, którym dysponujemy. W dzisiejszych czasach konta oszczędnościowe są bardzo nisko oprocentowane.

W co inwestować małe kwoty, by zarobić?

Wówczas, gdy myślimy o realnym zysku z inwestycji, o wiele lepszym rozwiązaniem jest wpłata pieniędzy na ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy – np. Aegon. Każdemu, początkującemu inwestorowi, przed ulokowaniem swoich oszczędności w funduszu, zaleca się skorzystanie z funduszy portfelowych Aegon, gdzie decyzję o dobrze funduszy podejmuje podmiot zarządzający. Zazwyczaj osoba, która chce ulokować zgromadzone przez siebie środki finansowe, nie dysponuje zaawansowaną wiedzą finansową, dlatego wsparcie doświadczonych doradców jest wskazane. Tym bardziej, że dostępne rodzaje funduszy inwestycyjnych są starannie wyselekcjonowane przez ekspertów Aegon, dzięki czemu mamy szanse, że zaproponowana nam oferta, okaże się strzałem w dziesiątkę.

Kolejną zaletą rozwiązań inwestycyjnych Aegon, czyli funduszy kapitałowych jest szeroka oferta i możliwość samodzielnego podejmowania decyzji. Inwestorzy mogą postawić na fundusze rynku pieniężnego, obligacji, stabilnego wzrostu, zrównoważone lub akcyjne. W ten sposób nie tylko minimalizują ryzyko inwestycyjne, ale przede wszystkim dają sobie szansę na jeszcze większy zysk.

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe Aegon zostały stworzone z myślą o osobach, którzy chcą pomnożyć swoje oszczędności. Inwestowanie ułatwia im bardzo prosta w obsłudze aplikacja internetowa, która pozwala sprawdzić stan konta i historię transakcji w każdym dowolnym momencie. Dodatkowo z jej poziomu można dokonać alokacji środków lub szybko skontaktować się z ekspertem Aegon.

Inwestycja małych kwot w rozwiązania ubezpieczeniowo – inwestycyjne Aegon jest formą zabezpieczenia finansowego nie tylko osoby, która bierze w nich udział, ale również jej najbliższych. W przypadku śmierci osoby, która ulokowała swoje środki w programach inwestycyjnych, firma może wpłacić środki jej najbliższej rodzinie. Dodatkowo istnieje możliwość ustanowienia uposażonego, czyli osoby, która w przypadku śmierci właściciela funduszy, otrzyma świadczenie ubezpieczeniowe.

Programy inwestycyjne Aegon to doskonały sposób na finansowe zabezpieczenie nie tylko Ciebie, ale także Twojej rodziny, która w ten sposób otrzymuje zabezpieczenie finansowe na wypadek Twojej śmierci.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, w co inwestować małe kwoty i wciąż masz więcej pytań niż odpowiedzi, to skontaktuj się z osobą doświadczoną w inwestycjach, która doradza innym we właściwym lokowaniu oszczędności. Zadzwoń lub napisz do jednego z ekspertów Aegon.