Wsparcie w poważnej chorobie Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

Nawet w przypadku poważnej choroby nie musisz rezygnować ze szkoły dzieci czy zapożyczać się na leczenie. Oszczędź sobie stresu z naszym planem zabezpieczenia finansowego.

Choroba, zwłaszcza przewlekła lub o trudnym przebiegu, to doświadczenie, z którym każdy może się zmierzyć. Obawa o własny stan fizyczny to jedno. Równie stresująca jest wizja wydatków na leczenie i rehabilitację.

Nie wszystkie świadczenia dostępne są w ramach publicznej ochrony zdrowia, a terminy oczekiwania na wizyty często zmuszają do poszukiwania prywatnych specjalistów i przychodni. Tymczasem tego typu badania, zabiegi i operacje to niekończące się morze wydatków. Dlatego dobrze jest przygotować się na taką ewentualność i zadbać o finansowy pakiet wspierający w chorobie.

Zapewnij sobie Wsparcie w poważnej chorobie!

● Ubezpieczenie nawet do miliona złotych
Możesz się ubezpieczyć nawet do 1 000 000 złotych. W przypadkach przewidzianych w OWU, np. zachorowaniu na nowotwór złośliwy, Aegon może wypłacić ubezpieczonemu nawet do 136% sumy ubezpieczenia (100% SU oraz 12 miesięcznych wypłat w wysokości 3% SU). Tak duże zabezpieczenie na pewno pozwoli pokryć największe wydatki związane z leczeniem.

● Szeroki zakres ubezpieczenia
Ubezpieczamy nawet te schorzenia, które często są objęte wykluczeniem odpowiedzialności – jak np. nowotwory złośliwe w niższym stadium zaawansowania, zawał serca lub udar bez poważnych ubytków kardiologicznych czy neurologicznych.

● Rozłożone wypłaty
W ciągu 5 lat ubezpieczenia możesz otrzymać kilka wypłat z tytułu różnych chorób. Będziemy Ci wypłacać świadczenia do momentu, w którym wyczerpiesz kwotę równą 100 proc. sumy ubezpieczenia.

● Kilka wariantów do wyboru
To Ty decydujesz o zakresie ubezpieczenia. Do wyboru masz pakiet onkologiczny, onkologiczno-kardiologiczny i rozszerzony.

● Dodatkowe assistance
Niezależnie od tego, na jaki wariant ubezpieczenia się zdecydujesz, zawsze otrzymujesz szeroki pakiet assistance, dopasowany do zakresu ochrony. To między innymi transport medyczny, rehabilitacja i wypożyczenie sprzętu czy wizyta pielęgniarki.

ZAKRES OCHRONY

Pięcioletni plan awaryjny, który zapewni wsparcie Tobie i Twojej rodzinie w procesie leczenia i rehabilitacji. Jest to dodatkowe ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania.

Do wyboru masz trzy warianty:
1. Wariant Onkologiczny – obejmuje nowotwory złośliwe oraz nowotwory o niższym stopniu zaawansowania, w tym in situ i łagodny guz mózgu.
2. Wariant Onkologiczno-Kardiologiczny – obejmuje nowotwory złośliwe oraz nowotwory o niższym stopniu zaawansowania, w tym in situ i łagodny guz mózgu, a także udar mózgu, zawał serca, operację pomostowania naczyń wieńcowych (by-pass) i operację zastawek serca.
3. Wariant Rozszerzony – obejmuje nowotwory złośliwe oraz nowotwory o niższym stopniu zaawansowania, w tym in situ i łagodny guz mózgu, udar mózgu, zawał serca, operację pomostowania naczyń wieńcowych (by-pass) i operację zastawek serca oraz 35 innych poważnych chorób, m.in. chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane, przeszczep narządu i szpiku kostnego, boreliozę, niewydolność nerek i wątroby, ciężkie poparzenia.
Do każdego z tych wariantów przypisany jest dodatkowo pakiet assistance standardowy lub VIP. Ten drugi zaczyna się dla polis z sumą ubezpieczenia równą lub wyższą 100 000 złotych.

DŁUGOŚĆ UBEZPIECZENIA

Umowa ma charakter krótkoterminowy i jest zawierana na 5 lat.

WYMAGANY WIEK

Aby przystąpić do ubezpieczenia musisz mieć co najmniej 18 lat, ale nie więcej niż 61 lat.

SUMA UBEZPIECZENIA

Możesz ubezpieczyć się na kwotę od 50 000 złotych do 1 000 000 złotych.

W ciągu 5 lat ubezpieczenia możesz otrzymać kilka wypłat. Nasza odpowiedzialność kończy się po wypłaceniu łącznie 100 proc. sumy ubezpieczenia. Poszczególne zachorowania mają przyporządkowaną wysokość sumy ubezpieczenia – 30 proc. albo 100 proc. Wypłatę z danej grupy poważnych zachorowań możesz otrzymać tylko raz.

Zachorowanie wycenione na 100 proc. sumy ubezpieczenia (np. nowotwór złośliwy czy zawał prowadzący do upośledzenia funkcji serca) dodatkowo gwarantuje Ci świadczenie opiekuńcze w wysokości 3 proc. sumy ubezpieczenia, wypłacane przez kolejnych 12 miesięcy. Możesz je przeznaczyć na leki, spłatę kredytu, czesne za szkołę dla dzieci, itd. Przy sumie ubezpieczenia 100 000 złotych oznacza to dodatkowo 12 miesięcznych wypłat po 3000 złotych.

WYSOKOŚĆ SKŁADKI

Składki zaczynają się już od 29 złotych miesięcznie, a ich wysokość uzależniona jest od rodzaju wybranego wariantu i od Twojego wieku.

Składkę możesz opłacać z częstotliwością miesięczną lub roczną.

Przykładowa składka w zależności od wieku i sumy ubezpieczenia:

Wartość sumy ubezpieczenia 50 000 zł + pakiet assistance

Wiek Wariant Onkologiczny Wariant Onkologiczno-Kardiologiczny Wariant Rozszerzony
30 lat 29 zł 38 zł 57 zł
40 lat 45 zł 77 zł 100 zł
50 lat 90 zł 188 zł 243 zł

Wartość sumy ubezpieczenia 100 000 zł + pakiet assistance VIP

Wiek Wariant Onkologiczny Wariant Onkologiczno-Kardiologiczny Wariant Rozszerzony
30 lat 57 zł 76 zł 113 zł
40 lat 89 zł 154 zł 199 zł
50 lat 179 zł 376 zł 485 zł

Wartość sumy ubezpieczenia 500 000 zł + pakiet assistance VIP

Wiek Wariant Onkologiczny Wariant Onkologiczno-Kardiologiczny Wariant Rozszerzony
30 lat 249 zł 332 zł 513 zł
40 lat 409 zł 722 zł 943 zł
50 lat 859 zł 1832 zł 2373 zł

Poszczególne warianty można dokupić jako umowę dodatkową do polisy głównej.
Oferta dotyczy następujących produktów:

 • Aegon Pakiet na Wypadek
 • Aegon Plan na Przyszłość
 • Aegon Kapitalna Przyszłość
 • Aegon Bezpieczna Spłata
 • Aegon Invest One
 • Aegon Program Finansowania Studiów +

W razie choroby liczą się nie tylko pieniądze, ale też pomoc w codziennym życiu. Dlatego masz do dyspozycji szeroki Pakiet ASSISTANCE, dopasowany do zakresu ubezpieczenia, który obejmuje m.in.:

 • dodatkową opinię medyczną, również za granicą,
 • rehabilitację wraz z wypożyczeniem lub zakupem sprzętu,
 • skorzystanie z pomocy pielęgniarki, pomocy domowej i opieki dla dzieci i zwierząt,
 • wsparcie psychologa dla Ciebie i Twoich najbliższych,
 • transport medyczny,
 • konsultacje lekarskie

i wiele innych świadczeń.

Dodatkowo w Pakiecie ASSISTANCE VIP dostępne są badania specjalistyczne, m.in. biopsja, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, czy dwutygodniowy pobyt w sanatorium.

Pytania dotyczące Assistance – Infolinia 22 563 11 52

 

Zainteresował Cię nasz produkt? Skontaktuj się z nami.
Zadzwoń na infolinię 801 300 900 lub wyślij wiadomość